Zadzwoń do nas +48 785 400 401

Mieszkania dla młodych

Program „MdM”

Podstawowymi warunkami, jakie musi spełnić każdy kandydat jest wiek do 35 lat – liczy się tutaj nie data urodzenia, a rocznik. Natomiast w przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszego małżonka. W programie mogą brać udział zarówno osoby samotne, będące w związkach nieformalnych, jak i małżeństwa.

Na dofinansowanie wkładu własnego możemy liczyć tylko i wyłącznie wtedy, gdy kredyt hipoteczny został zawarty w walucie polskiej i jego wartość jest równa przynajmniej 50% ceny mieszkania. Musi on również być zaciągnięty na co najmniej 15 lat. W przypadku braku zdolności kredytowej przyszłego beneficjenta umowę kredytu mogą podpisać jego zstępni, czyli rodzice, mąż, żona, ojczym, macocha oraz teściowie.

źródło: https://www.mieszkaniedm.pl/zasady-programu/

Na czym polega program dopłat Md

Program „Mieszkanie dla Młodych” przewiduje dopłaty o zróżnicowanej wysokości, które uzależnione są od spełnienia konkretnych warunków. Jest to:

– 10% dopłaty dla osób niebędących w związkach małżeńskich oraz bezdzietnych małżeństw,

– 15% dopłaty dla osób i małżeństw, które wychowują jedno dziecko,

– 20% dopłaty dla osób i małżeństw, które wychowują dwoje dzieci,

– 30% dopłaty dla osób i małżeństw, które wychowują przynajmniej troje dzieci.

Warto pamiętać, że beneficjentom przysługuje jednorazowe dofinansowanie w wysokości 5% na spłatę kredytu, którym w rodzinie urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko do 5 lat od dnia zakupu lokalu mieszkalnego.

Ponieważ w 2018 roku program Mieszkanie dla Młodych będzie wygaszany, nie należy spodziewać się żadnych zmian w ostatnim roku programu. W pierwszym kwartale 2017 roku będzie można składać wnioski na pierwszą pulę na MdM 2018, a od stycznia 2018 zacznie się nabór na drugą pulę.